FN5000113 ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
FN5000113
Stock Available Reference Price(In US Dollars)
Manufacturer Part Number:
FN5000113
Manufacturer / Brand
Diodes Incorporated
Part of Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Datasheets:
FN5000113(1).pdfFN5000113(2).pdf
Lead Free Status / RoHS Status:
RoHS Compliant
Stock Condition:
New original, Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number FN5000113
Manufacturer / Brand Diodes Incorporated
Category Crystals, Oscillators, Resonators > Oscillators
Description XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status: RoHS Compliant
Voltage - Supply 3.3V
Type XO (Standard)
Size / Dimension 0.276' L x 0.197' W (7.00mm x 5.00mm)
Series SaRonix-eCera™ FN
Ratings -
Package / Case 4-SMD, No Lead
Package Bulk
Output CMOS
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Height - Seated (Max) 0.071' (1.80mm)
Function Enable/Disable
Frequency Stability ±50ppm
Frequency 50 MHz
Current - Supply (Max) 25mA