MM3Z16VT1 ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
MM3Z16VT1
Manufacturer Part Number:
MM3Z16VT1
Manufacturer / Brand
onsemi
Part of Description:
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323
Datasheets:
MM3Z16VT1(1).pdfMM3Z16VT1(2).pdfMM3Z16VT1(3).pdfMM3Z16VT1(4).pdf
Lead Free Status / RoHS Status:
RoHS non-compliant
Stock Condition:
New original, Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number MM3Z16VT1
Manufacturer / Brand onsemi
Category Discrete Semiconductor Products > Diodes - Zener - Single
Description DIODE ZENER 16V 200MW SOD323
Lead Free Status / RoHS Status: RoHS non-compliant
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Tolerance ±6%
Supplier Device Package SOD-323
Series -
Power - Max 200 mW
Package / Case SC-76, SOD-323
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 11.2 V